Ο Βαγγέλης Τζωρζής νίκησε σε σκληρή μάχη τον Γερμανό, Lukas Hering κατακτώντας διηπειρωτικό τίτλο WKU στη Ρόδο!

Share

Ο Βαγγέλης Τζωρζής, αθλητής του Κωνσταντίνου Βαλάκη και του Urban Fight Club με μία εξαιρετική εμφάνιση μέσα στη Ρόδο κατέκτησε διηπειρωτικό τίτλο WKU στο πλαίσιο του ‘Gods of War XV’ στις 25 Οκτωβρίου.

Ο αγώνας έλαβε χώρα στο Βενετόκλειο και αντίπαλός του ήταν ο Ελληνο-Γερμανός Lukas Hering.

Σημειώνεται πως το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της WKU διοργανώθηκε στην Ρόδο με την συμμετοχή περίπου 2000 αθλητών από 40 χώρες.

Ο Α.Σ. Ιωαννίτες Μαχητές Ρόδου του Urban Fight Clubσυμμετείχε με δύο αθλητές στο στυλ του Κ1. Συγκεκριμένα, ο Δημήτρης Φλώρος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία -70Κ (15-17 χρόνων) και μάλιστα με τΚΟ στον πρώτο γύρο στον τελικό, εναντίον του Τσέχου 17χρονου αντιπάλου του, Matej Cidorak αποδεικνύοντας ότι έχει όλο το μέλλον μπροστά του.

Ο δεύτερος αθλητής του Συλλόγου, Γεώργιος Κωνσταντάκης στην των -85 κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο, χάνοντας με ΤΚΟ από τον πολύ έμπειρο Tim Konig, ο οποίος κατέκτησε και το χρυσό μετάλλιο.

Ο Βαγγέλης Τζωρζής, αθλητής του Urban Fight Club με μία εξαιρετική εμφάνιση μέσα στη Ρόδο κατέκτησε διηπειρωτικό τίτλο WKU.