Κάλυμνος: Ο Αι Βασίλης “αναρριχητής” ήρθε από ψηλά και μοίρασε απλόχερα γέλιο, χαρά και πολλές εκπλήξεις, στην αυλή του Επαρχείου !!
ΓΡΑΦΕΙ Η ΕΙΡΗΝΗ ΧΑΛΚΙΤΗ
Ο Αι Βασίλης “αναρριχητής” ήρθε από ψηλά και μοίρασε απλόχερα γέλιο, χαρά και πολλές εκπλήξεις, στην αυλή του Επαρχείου, παρέα με τα ξωτικά του!!
![](https://news-politics.gr/wp-content/uploads/2023/12/20231222_195057-300x225.jpg)
Άλλη μια όμορφη εκδήλωση από το Επαρχείο και τον Έπαρχο κ. Μανώλη Μουσελλή, που έχει καθιερωθεί πια , γίνεται κάθε χρόνο στην αυλή του Επαρχείου και δίνει άρωμα, χρώμα, χαρά και ζεστασιά Χριστουγέννων!! Την εκδήλωση παρακολούθησε πλήθος παιδιών, μικρών και “μεγάλων”. H εκδήλωση έκλεισε με ένα πολύ όμορφο θέαμα με βεγγαλικά.
Συμπράττοντες φορείς η Σχολή Μουσικής της Ειρήνης Γκοβάτσου, η Πυροσβεστική και η ομάδα διάσωσης η οποία συνέβαλε καθοριστικά στην “προσγείωση” του Αι Βασίλη στον αυλόγυρο του Επαρχείου .
Απολαύστε το εορταστικό ρεπορτάζ που ακολουθεί μέχρι τέλους