Με μια σπονσοναρισμένη ανάρτηση στο Facebook ο Νικόλας Γιατρομανωλάκης, υποψήφιος για τον δήμο Αθηναίων με τον Κώστα Μπακογιάννη, παρουσιάζει στο κοινό τον γάτο του, Πάτρικ, σε μια προσπάθεια να μαζέψει σταυρούς.
![](https://www.avgi.gr/sites/default/files/styles/default/public/2023-09/giatromanolakis.png?itok=7Mm9KEVq)
Μπορείτε να διαβάσετε τα προσόντα του γάτου και του Γιατρομανωλάκη και να βγάλετε συμπέρασμα για τις υποψηφιότητες. Συγκεκριμένα αναφέρει:
«Ο Πάτρικ είναι 7 ετών και ζει με τον Νικόλα Γιατρομανωλάκη στην Αθήνα.
Ο Νικόλας σπούδασε Πολιτικές Επιστήμες στο Πάντειο Παν/μιο και στο Harvard. Ο Πάτρικ είναι αυτοδίδακτος.
Ο Νικόλας διετέλεσε Γενικός Γραμματέας Σύγχρονου Πολιτισμού μεταξύ 2019-21 και Υφυπουργός Πολιτισμού μεταξύ 2021-23. Ο Πάτρικ ήταν απασχολημένος με άλλα θέματα, δεν τα γνωρίζουμε όμως.
Ο Νικόλας έχει εργαστεί μεταξύ άλλων σε διευθυντικές θέσεις στο Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος, στη Microsoft, στο Harvard και στον όμιλο RTL. Ο Πάτρικ είναι απλώς cool». / ΠΗΓΗ ΑΥΓΗ