Σήμερα ήταν μια ιδιαίτερη ημέρα για τον αθλητισμό της Καλύμνου, καθώς εγκαινιάστηκε το ανακαινισμένο γήπεδο, ενώ προηγήθηκε η τελετή ονοματοδοσίας του Αθλητικού πλέον Κέντρου Καλύμνου, σε “Βασίλης Σεβαστής”, στη μνήμη του μεγάλου Καλύμνιου, που τίμησε τον αθλητισμό τόσο ως αθλητής όσο και ως πρόεδρος του ΣΕΓΑΣ.
![](https://www.palmoskalymnou.gr/wp-content/uploads/2023/11/IMG_20231124_222040-1024x1024.jpg)
Συγκινητικές στιγμές εκτιμήθηκαν στο ανακαινισμένο πλέον Αθλητικό Κέντρο, καθώς ανάμεσα στους παρευρισκόμενους ήταν η σύζυγος του αείμνηστου Βασίλη Σεβαστή, Ελένη, η κόρη και ο εγγονός του, που μαζί με τον Δήμαρχο έκαναν τα αποκαλυπτήρια της επιγραφής.
Την Περιφέρεια εκπροσώπησε ο Αντιπεριφερειάρχης Αθλητισμού Νίκος Νικολής. Επίσης παρόντες ήταν ο Πρόεδρος της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Δωδεκανήσου Βασίλης Ζήκας, ο τέως Πρόεδρος Μιχάλης Παυλούς το μέλος ΕΑΣ Αντώνης Μπίλλης και ο στενός φίλος του εκλιπόντος και πρώην βουλευτής, Γιώργος Κασσάρας.
![received_313937581520350](https://www.palmoskalymnou.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_313937581520350-1024x461.jpeg)
![received_292832487075742](https://www.palmoskalymnou.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_292832487075742-1024x461.jpeg)
![received_695633382545440](https://www.palmoskalymnou.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_695633382545440-1024x461.jpeg)
![received_202362886250287](https://www.palmoskalymnou.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_202362886250287-1024x461.jpeg)
![received_1558792008263307](https://www.palmoskalymnou.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_1558792008263307-1024x461.jpeg)
![received_865178441977695](https://www.palmoskalymnou.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_865178441977695-1024x461.jpeg)
![received_903494304614819](https://www.palmoskalymnou.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_903494304614819-1024x461.jpeg)
![received_1316014652421103](https://www.palmoskalymnou.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_1316014652421103-1024x461.jpeg)
![received_6975748009153940](https://www.palmoskalymnou.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_6975748009153940-1024x461.jpeg)
![received_647402624211886](https://www.palmoskalymnou.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_647402624211886-1024x461.jpeg)
![received_698077835630038](https://www.palmoskalymnou.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_698077835630038-1024x461.jpeg)
![received_701729995238729](https://www.palmoskalymnou.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_701729995238729-1024x461.jpeg)
![received_1072897977405399](https://www.palmoskalymnou.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_1072897977405399-1024x461.jpeg)
![received_362486506168510](https://www.palmoskalymnou.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_362486506168510-1024x461.jpeg)
![received_356455373584642](https://www.palmoskalymnou.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_356455373584642-1024x461.jpeg)
![received_3618023348434733](https://www.palmoskalymnou.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_3618023348434733-1024x461.jpeg)
![received_1094206664902590](https://www.palmoskalymnou.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_1094206664902590-1024x461.jpeg)
![received_1391651851430730](https://www.palmoskalymnou.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_1391651851430730-1024x461.jpeg)
![received_3201357010158092](https://www.palmoskalymnou.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_3201357010158092-1024x461.jpeg)
![received_892177345789259](https://www.palmoskalymnou.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_892177345789259-1024x461.jpeg)
![received_324514710326828](https://www.palmoskalymnou.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_324514710326828-1024x461.jpeg)
![received_3452312221699296](https://www.palmoskalymnou.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_3452312221699296-1024x461.jpeg)
![received_1063515187996656](https://www.palmoskalymnou.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_1063515187996656-1024x461.jpeg)
![received_1037067317621539](https://www.palmoskalymnou.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_1037067317621539-1024x461.jpeg)